aktualizováno: 19.03.2019 07:04:06 

Green Planet

Hnojiva organická

Řazení podle: 
celkem 1 položka

209,-
cena bez DPH 172,73
dostupnost: skladem u dodavatele

Hoštické guáno - 2,5 kg granulované

Hoštické guáno - 2,5 kg granulované
GUÁNO GRANULOVANÉ NPK 8-4-7, organické hnojivo
Guáno je přírodní surovina, vzniklá mineralizací ptačího trusu na pobřežích Jižní Ameriky. Vzhledem ke svému složení je po staletí využívána místními obyvateli v zemědělství jako vynikající přírodní hnojivo. Zdrojem draslíku je melasa. Granulovaná forma má výhodu delší postupné účinnosti, přesného a rovnoměrného dávkování. Guáno poskytuje rostlinám potřebné živiny po celé vegetační období ve formě, ve které jsou živiny kořenovým systémem dobře přijímány. Při správném dávkování nedochází k poškození rostlin a zasolení půdy. Půda si tak udržuje svoji vzdušnost a úrodnost.
Rozsah a způsob použití:
Granulované guáno je určeno pro široké použití jak na zahradě, tak i v interiéru. Hodí se k základnímu vyhnojení půdy na jaře nebo na podzim, ale i k přihnojování rostlin v průběhu celého vegetačního cyklu. Hnojivo v doporučené dávce (podle pěstovaných druhů) se rozhodí po záhonech a vhodným náčiním zapraví do půdy. Při pěstování rostlin v nádobách se může doporučené množství hnojiva promíchat se substrátem před výsadbou případně v průběhu pěstování aplikovat na povrch substrátu.
Při přimíchání hnojiva Granulované guáno do nevyhnojeného pěstebního substrátu se doporučuje dávka 2 až 3 g na litr substrátu, u vyhnojeného substrátu 0,5 g, maximálně 1 g a litr substrátu podle náročnosti kultury. Hnojivem je možné přihnojovat i na povrch substrátu v dávce 0,5 až 1 g na litr objemu nádoby. Za vegetaci je možné použít 4 až 6 přihnojení.

TOPlist