aktualizováno: 19.03.2019 07:04:06 

Green Planet

Hnojiva pevná

Řazení podle: 
celkem 1 položka

161,-
cena bez DPH 133,06
dostupnost: skladem u dodavatele

Biomin - jahody 2,5 kg

Biomin - jahody 2,5 kg
Popis:
Biomin na jahody a ostatní drobné ovoce je vydatné, ekologicky příznivé organicko-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina. Tato přírodní surovina je zvláště ceněna pro obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů uvolňuje postupně, takže je rostlinami maximálně využit po delší vegetační obobí. V optimálním poměru jsou v tomto hnojivu zastoupeny i ostatní zdroje živin, nezbytných k harmonickému vývoji, a zdravému růstu jahod a ostatního drobného ovoce.

Použití:
Hnojení Biominem na jahody a ostatní drobné ovoce se provádí na začátku vegetačního období ( cca duben ), kdy se stejnoměrně do meziřádků rozhodí a poté zapraví do půdy.

Dávkování:
  • 50 - 80 g na m 2 ( 0,5 - 0,8 kg / 10 m 2 ).
Při ponechání hnojiva na povrchu substrátu dochází rovněž k pozvolnému uvolňování živin, ale s menším efektem využití všech kvalitativních vlastností, které hnojivo BIOMIN na borůvky nabízí. Při aplikaci přímo k rostlině nebo jejímu bezprostřednímu okolí, použijeme jako odměrku např. starou polévkovou lžíci. Optimální výživová dávka je zhruba polovina polovina polévkové lžíce k jedné rostlině. Při výsatbě jahodníku ( srpen - září ) a taktéž při aplikaci hojiva i k jiným rostlinám - drobné ovoce ( maliny, ostružiny, rybíz...) lze použítz stejné dávky jako na začátku vegetačního období.


TOPlist